OC i AC – co to właściwie jest?

OC jest to ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, do którego wykupienia zobowiązany jest każdy posiadacz pojazdu mechanicznego. Określa to odpowiednia ustawa, dlatego nie ma możliwości, aby właściciel pojazdu był uczestnikiem ruchu drogowego, nie posiadając takiej polisy. Środki wypłacane są na poczet szkód wyrządzonych innym uczestnikom ruchu drogowego np. w wyniku wypadku samochodowego. Polisa AC, inaczej auto casco, jest jednak ubezpieczeniem całkowicie dowolnym i w tym wypadku nie ma żadnego przymusu, aby dokonać jej zakupu. Warto jednak pomyśleć nad jej wykupieniem, ponieważ jak każda polisa ubezpieczeniowa będzie stanowiła ochronę podczas nieprzewidzianej sytuacji. Chroni ona bowiem w przypadku, kiedy nasza auto zostanie skradzione, zniszczony przez osoby trzecie, ale również w przypadku gdy to my bezpośrednio doprowadzimy do szkód.

AC – co wypływa na cenę?

W zależności od typu polisy ubezpieczeniowej różne parametry mogą warunkować wysokość składki ubezpieczeniowej. Co ma wpływ w przypadku auto casco? Przede wszystkim wartość samochodu. Jest ona głównym i najważniejszym czynnikiem, na podstawie którego określona zostanie wartość polisy. Koszt ubezpieczenia auto casco zwyczajowo to minimum tysiąc złotych wzwyż, w zależności od kilku zmiennych.

Porównywarka OC i AC

Jesteś zabiegany, zapracowany? Przyzwyczaiłeś się do załatwiania formalności całkowicie online? Nie lubisz tłumów i kolejek? Porównywarka ubezpieczeń AC i OC jest czymś dla Ciebie! Wpisując tu konkretnie wybrane parametry, otrzymasz symulację ofert ubezpieczeniowych kilku towarzystw. Dzięki temu można sprawdzić rynek ubezpieczeniowy, nie wychodząc z domu, posługując się jedynie laptopem albo telefonem komórkowym. Wystarczy wprowadzić kilka danych, na podstawie których system dokona wszystkich obliczeń. Porównywarka AC i OC jest świetnym rozwiązaniem również dlatego, że za jednym razem możemy dokonać także zakupu takiego ubezpieczenia. Wystarczy kilka kliknięć i sprawa załatwiona szybko i sprawnie!

About the Author

You may also like these