sposoby na trądzikNiebieskie światło LED 415 nm wykazuje działanie przeciwtrądzikowe.
BlueBeam415 jest nowoczesną lampą wyposażoną w panel diod LED 415 nm. Służy do przeprowadzania domowego zabiegu kosmetycznego o działaniu przeciwtrądzikowym.

Lampa emituje niebieskie światło o bardzo specyficznej długości fali 415 nm. Światło takie jest silnie pochłaniane przez porfiryny, związki obecne w błonie komórkowej bakterii Propionibacterium acnes odpowiedzialnych za rozwój trądziku [1].

Pod wpływem pochłanianego przez bakterie światła porfiryny ulegają rozpadowi a powstające w wyniku tego procesu reaktywne formy tlenu eliminują bakterie. Niebieskie światło 415 nm niszczy zarówno bakterie obecne na powierzchni skóry jak i te znajdujące się w głębszych jej warstwach np. w obrębie zaskórnków, ponieważ głębokość penetracji skóry przez tego rodzaju światło wynosi do 3 mm [1].

Dodatkowo niebieskie światło może ograniczać powstawanie odczynów zapalnych. Hamuje bowiem proces wytwarzania przez keratynocyty skóry prozapalnych substancji (cytokin), które są odpowiedzialne za rozwoj stanu zapalnego bardzo często towarzyszącemu zmianom trądzikowym [2].

Światło emitowane przez BlueBeam415 nie jest światłem ultrafioletowym (UV) ani nie ma charakteru promieniowania laserowego. Dlatego nie uszkadza komórek skóry i nie powoduje poparzeń ani efektu ciemnienia skóry. Jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia. [3].

Zobacz film wyjaśniający działanie lampy

 sposób na trądzikJak stosować BlueBeam415Urządzenie może byś stosowane zarówno przez kobiety jak przez mężczyzn. Przed rozpoczęciem zabiegu naświetlania skórę należy dokładnie umyć żelem do twarzy i osuszyć ręcznikiem. Podczas zabiegu nie należy kierować światła bezpośrednio w kierunku oczu. Naświetlając okolice oczu np skórę na nosie należy założyć dołączone okulary ochronne.

W przypadku nasilonego trądziku głowicę lampy należy przyłożyć do obszaru skóry na którym występują zmiany trądzikowe i naświetlać po kolei każdy taki obszar przez 6 minut światłem stałym i następnie przez 3 minuty światłem pulsacyjnym. Zabieg taki należy wykonywać 3 razy w tygodniu przez okres 4-6 tygodni. Pierwsze efekty w postaci zmniejszania się ilości zaskórników, grudek i krost na skórze obserwuje się już po 2 tygodniach regularnych zabiegów.

W przypadku lekkich zmian trądzikowych oraz w celu zapobiegania trądzikowi należy naświetlać skórę twarzy przesuwając głowicę powoli kolistymi ruchami po całym jej obszarze. Łączny czas zabiegu na całą twarz w tym przypadku powinien wynosić 18 minut: 12 minut światłem stałym i następnie 6 minut światłem pulsacyjnym. Zabieg ten należy wykonywać 1-2 razy w tygodniu.

Zobacz film pokazujący jak stosować urządzenie


jak wyleczyć trądzik

Specyfikacja urządzenia BlueBeam415 • producent: Aboel Industrial Co. Ltd
 • model: ABB303
 • panel LED: 33 diody 415 nm o łącznej mocy 3W
 • powierzchnia głowicy - 30 cm2
 • 2 tryby pracy: stały i pulsacyjny
 • wbudowany akumulator 370mA pozwalający na bezprzewodową pracę
 • 2 letnia gwarancja.

 • Wraz z urządzeniem w zestawie znajdują się:
 • zasilacz (100-240V AC 50-60Hz, 5V DC 500 mA) z kablem 1,5m
 • okulary ochronne
 • instrukcja obsługi w języku polskim


Produkt ten spełnia wszystkie wymagania dyrektyw UE dotyczące urządzeń kosmetycznych. Posiada oznaczenie CE.

Dowody potwierdzające skuteczność działania niebieskiego światła LED 415 nm -->


jak pozbyć sie trądziku
 1. Eradication of Propionibacterium acnes by its endogenic porphyrins after illumination with high intensity blue light. Ashkenazi H, Malik Z, Harth Y, Nitzan Y. FEMS Immunol Med Microbiol. 2003 Jan 21;35(1):17-24.
 2. Anti-inflammatory properties of narrow-band blue light. Shnitkind E, Yaping E, Geen S, Shalita AR, Lee WL. J Drugs Dermatol. 2006 Jul-Aug;5(7):605-10.
 3. Clinical and histological effects of blue light on normal skin. Kleinpenning MM, Smits T, Frunt MH, van Erp PE, van de Kerkhof PC, Gerritsen RM. Photodermatol Photoimmunol Photomed. 2010 Feb;26(1):16-21.